Kalolis

Kalolis, nebo filtrační či odvodňovací lis, je obecný název zařízení k tlakové filtraci kapalin. Využívá se zejména v čistírnách odpadních vod při zpracování odpadní vody, konkrétně tzv. kalu. Kal je znečištěná odpadní voda, ve které jsou obsaženy jednotky procent pevných látek – špíny, odpadů z domácností i průmyslových provozů.

Poté, co kal projde procesem odvodnění, změní se jeho konzistence z tekutiny na soudržnou pevnou hmotu a zabírá tak výrazně méně objemu, než kal v tekuté formě. Je poté jednodušší jeho další zpracování, přeprava a likvidace. Při zpracování odpadní vody se nejčastěji používají dva druhy odvodňovacích lisů: šroubový odvodňovací lis a komorový kalolis.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací