Průmyslové odpadní vody jsou znečištěné vody, která pochází z průmyslových provozů, jako jsou třeba galvanovny a zinkovny, papírny nebo potravinářské provozy. Charakter a míra znečištění závisí na konkrétním druhu průmyslu a technologiích, které se při výrobě používají. Průmyslová odpadní voda má pak specifické nároky na čištění.

Průmyslová odpadní voda je jednak voda technologická, která se přímo používá ve výrobě, například jako oplachová voda, a také voda chladící, která se používá na chlazení průmyslových zařízení a bývá tedy znečištěna pouze tepelně. Průmyslové provozy znečištěnou průmyslovou odpadní vodu často čistí ve vlastních čistírnách odpadních vod, které budují ve své blízkosti.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací