Kalové čerpadlo

Kalová čerpadla se používají v domovních a průmyslových čistírnách odpadních vod, přečerpávání vody v nádržích, bazénech a zahradních jezírkách, ale také k odčerpávání vody z jímek či zatopených sklepů. Mají zkrátka široké využití, a to jak v průmyslových a zemědělských provozech, při zpracování odpadní vody, tak i v domácnostech.

Požadavky na kalové čerpadlo samozřejmě vycházejí z konkrétního účelu, ke kterému bude sloužit, obecně se však při výběru zaměřte na:

  • Materiál. Kalová čerpadla se běžně vyrábí z termoplastu, litiny nebo nerezu. Pokud zamýšlíte použití ve slané vodě, nebo ve vodě s rozpuštěnými kyselinami, požadujte materiál, který tyto náročnější podmínky zvládne.

  • Délku provozu. Čerpadlo by mělo být schopné dlouhodobého provozu, a v některých případech je třeba, aby pracovalo i nepřetržitě.

  • Výkon. Samozřejmě právě na něm záleží, kolik vody a v jakém čase čerpadlem projde. Tedy jak rychle se dostanete k požadovanému výsledku.

  • Velikost částic a ochranu před zanesením. Některá čerpadla jsou průchodná pro částice velké jen 10 mm, některá zvládnout až šesticentimetrové kusy pevných látek. Opět záleží na využití, jiné požadavky budou na čerpadlo pro papírenský průmysl, kde je ve vodě hodně vláknitého materiálu, jiná pro kanalizaci a pro bazén. 

  • Maximální hloubku ponoru. Určuje, v jaké hloubce je čerpadlo schopné bez problémů fungovat.

  • Mělnící zařízení. Některá kalová čerpadla jsou vybavena zařízením na mělnění nebo drcení nebo řezání, které dokážou zmenšit velikost obsažených nečistot v čerpané kapalině.

Máme kalová čerpadla pro každého a s výběrem toho nejvhodnějšího pro vaše účely vám rádi pomůžeme.